Milvus Egyesület: Megjelent Romániában egy II. világháború után kihalt keselyűfaj
2020. október 15. 15:24, utolsó frissítés: 15:28
A II. világháború óta Romániában kihalt faj, a fakó keselyű egy fiatal példánya került egy Maros megyei állatvédő központ gondozásába – tájékoztat csütörtöki közleményében a Milvus Csoport Madártani és Természetvédelmi Egyesület.

„A fiatal madárra az ország nyugati részén találtak rá, az Alsó Maros Ártér Natúrpark területén. A park őrei be tudták fogni a kimerült madarat (...) Szerencsére a madáron nem látszik külsérelmi nyom. A keselyűt jelenleg egy speciális röptetőben tartják, ahol visszanyerheti erejét. A faj a II. világháború végén halt ki Romániában, több ok miatt, melyek egyike a vadászat. A faj dögevő, tehát egészégügyi szerepe van a természetben” – mutat rá a közlemény.

Az egyesület képviselői úgy gondolják, hogy a madár valamelyik szerbiai vagy bulgáriai rezervátumból került Romániába.
„Mivel a szárnyfesztávolsága elérheti a 3 métert is, nagyon nagy területeket képes berepülni élelem után kutatva, ezért úgy gondoljuk, hogy ez a fiatal példány vagy Szerbiából (a jelentős keselyűpopulációjáról ismert Uvac természetvédelmi parkból), vagy Bulgáriából került ide, ahol a Green Balkans Egyesület több keselyűfaj visszavadítására tesz kísérleteket. Reméljük, hogy a közeljövőben Romániában is lesznek ismét keselyűpopulációk' – áll még az egyesület közleményében. (agerpres)
Nyitókép: Milvus.
Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!
Régi oldal >

Petíció indult azért, hogy Mihai Goțiu legyen a környezetvédelmi őrszolgálat vezetője

A lég- és környezetszennyezés tömeges migrációhoz vezet. Most már jogi példa is van ennek alátámasztására

Tánczos Barna: oxigén-adó bevezetésével lehetne visszaszorítani a levegőszennyezettséget

Mihai Goțiu a SUMAL-ról és arról, hogy az USR-PLUS miért nem akarta a környezetvédelmi minisztériumot
A környezetvédők számára jelenleg a legfőbb kérdés az, hogy február 1-jétől elindítják-e a fakitermelést és –szállítást felügyelő SUMAL-rendszert.
