Módosítottak a jogszabályon: a településeken kívül is fel lehet lépni a veszélyesnek ítélt medvékkel szemben
2021. december 15. 16:30, utolsó frissítés: 16:30
Döntő házként elfogadta szerdán a képviselőház a sürgősségi kormányrendeletet, amely lehetővé teszi az azonnali közbelépést a települések határain kívül is medvetámadás esetén. A jogszabály eredeti verziója szerint ez csak a települések határain belül volt engedélyezett.
A jogszabály 232 támogató és 30 elutasító szavazatot kapott, 23-an tartózkodtak.
Az RMDSZ szerdai közleményében idézte Könczei Csaba háromszéki képviselőt, aki a törvény vitáján kiemelte: 'rendkívüli időszakban rendkívüli intézkedésekre van szükség. A ma elfogadott törvény értelmében emberi életeket mentünk, azonban hosszú távon azoknak a projekteknek a befejezésére van szükség, amelyeket Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter elindított, és amelyek alapján felmérik a Romániában élő medveállományt. Csak így lehet biztos alapokra helyezni a medvepopuláció managementjét.'
Könczei Csaba rámutatott arra is, hogy míg 2016-ban 200 hívást tartottak számon az 112-es segélyhívószámon, addig 2020-ban 1800 hívásra ugrott ez a szám, továbbá idén az első 5 hónapban több mint ezren hívták az 112-es segélyhívószámot veszélyes medvét jelenteni.
A törvény vitáján Kolcsár Károly, az RMDSZ Maros megyei parlamenti képviselője elmondta: meggyőződése, hogy az emberi élet mindenek felett van, éppen ezért dolgozta ki az RMDSZ frakciója azt a cikkelyt, amely lehetővé tette a település határain kívül is az azonnali közbelépést medvetámadás esetén.
A törvény az államelnöki kihirdetést követően, a Hivatalos Közlönyben történő megjelenés után lép hatályba.(agerpres)
Fotó: Zdeněk Macháček/unsplash.com
Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!
Régi oldal >
Románia termeli a legkevesebb települési hulladékot az uniós tagállamok közül

Környezetszennyezés miatt halomra büntette az autójavító műhelyeket a Környezetvédelmi Őrség

„Nemtörődömség Maratonja” - az EU adna pénzt az erdőkre, de nem arra akarják költeni, amire kéne, mondja a WWF

EB: Románia is elmulasztotta frissíteni az árvízkockázati térképét, ezt pótolni kell
